Spotkanie z policjantem

W dniu 22.09.2016. na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybył do naszego przedszkola  asp. Sławomir Bednarski z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pan policjant zabrał starszaków na wycieczkę na skrzyżowanie, gdzie uczył dzieci prawidłowego przejścia przez jezdnię. Dzieci 5-6 letnie mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz oraz na chwilkę wejść do środka. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy dzieci  podziękowały gromkimi brawami i zaprosiły na kolejne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.