Program profilaktyczny

Od dnia 25.06.2017.w grupie przedszkolnej 5 – 6 latków rozpoczęliśmy realizację Programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Organizatorem programu jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej i Minister Zdrowia.

Celem głównym programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspansją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Realizacja programu składała się z 6 zajęć warsztatowych. Podczas pierwszego dnia realizacji dzieci wybrały się na wycieczkę po okolicy naszego przedszkola. Przed wyjściem zostały poinformowane o dokonywaniu wnikliwej obserwacji w poszukiwaniu źródła dymu. W tym dniu poznały dinozaura Dinka, słuchały piosenki o nim i wykonały jego kukiełki.