Wycieczka do Nadleśnictwa

09.05.2017 r. starszaki wraz z uczniami z klasy I, wybrały się na wycieczką do Nadleśnictwa Łagów – Wola Łagowska. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się z pracą leśnika, poznanie ekosystemu lasu oraz  roślinności tam występującej.

Dzięki zajęciom w przytulnej  Izbie Edukacyjnej   mogliśmy poszerzyć  swoje wiadomości o lesie i jego mieszkańcach oraz lepiej poznać zasady ochrony przyrody.

Następnie ,,po cichutku”  spacerowaliśmy  ścieżką edukacyjną ,, Leśne ABC”, gdzie pan leśniczy z wielką pasja i zaangażowaniem opowiadał o wszystkim, co napotkaliśmy na swojej drodze.

Wycieczka była bardzo ciekawa, a dzieci zainspirowane wiadomościami o środowisku leśnym stały się „małymi strażnikami przyrody". Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali drobne upominki.

Dziękujemy Panu leśniczemu za bardzo miłe przyjęcie i cenną lekcję przyrody !!!