Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznawały świąteczne tradycje, wykonywały ozdoby oraz uczyły się kolęd i pastorałek.
W dzień przedszkolnej wigilii panowała radosna atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodziennie wydarzenie.
Na uroczystość wigilijną przybyli zaproszeni goście Pan dyrektor, Pani wicedyrektor, Przewodniczący Rady Gminy oraz przedstawiciele Fundacji Polemika. Przybyli goście złożyli dzieciom świąteczne życzenia, a także obdarowali ich prezentami. Po uroczystym rozpoczęciu wszyscy skosztowali wigilijnych potraw i rozpoczęli wspólne kolędowanie. Dodatkową atrakcją był udział dzieci w „Jasełkach” przygotowanych przez uczniów szkoły podstawowej.
Takie podniosłe chwile utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, które są miłym wstępem do przeżywania świąt w gronie rodzinnym.