Niepodległa...

Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie jest.
Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map,
bo jest nasza, bo jest wolna,
Bo na imię Polska, Polska ma!!!

Dla każdego Polaka
wielkie święto – 11 listopada w sercach naszych wieczne jest.
To ta data, gdy dziadkowie nasi Niepodległość dali nam.
Byśmy w domu tym mieszkali, którym Polska właśnie jest.
W tym to kraju, w tej to ziemi, nasze przedszkole kryje się,
dzięki niemu najmniejsi Polacy uczą się wartości, wartością wielką jest też pamięć o poległych w kraju naszym, którą uczciliśmy wspólnie.

10 listopada na zaproszenie starszych kolegów i koleżanek z Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach, dzieci z naszego Przedszkola brały udział w uroczystości upamiętniającej odzyskanie Niepodległości przez Polskę.
Przed inscenizacją słowno – muzyczną wychowankowie nasi obejrzeli film „O symbolach Narodowych”, który przybliżył ich znaczenie dla naszego kraju, a także uwrażliwił na poszanowanie naszych polskich symboli.
W hołdzie poległym żołnierzom wszystkie grupy odwiedziły także miejscowy cmentarz, gdzie zapaliły symboliczne znicze.
Dzieci z najstarszej grupy – swoim występem upamiętniły Dzień Niepodległości. Piękne stroje w kolorach barw narodowych, wiersze i piosenki w wykonaniu najmłodszych wzbudziły dużo radości.