Ogólnopolska Akcja - Pocztówkowe Przedszkole

W piątek 9 października dzieci z grupy III – 6 latki obchodziły Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Celem zajęć tego dnia było poznanie pracy listonosza, działania poczty oraz funkcji znaczka pocztowego.

Mimo, że zwiedzanie poczty odbyło się poprzez oglądanie filmików prezentujących pracę listonosza oraz wygląd poczty, jednak dzieci były bardzo zaciekawione.
Dowiedziały się jak wysłać kartkę pocztową lub list oraz czym jest znaczek pocztowy.
Dzieci miały także możliwość zaprojektowania swojego własnego znaczka pocztowego.(zapraszamy tu)

Z okazji tego święta grupa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Pocztówkowe Przedszkole”. Akcja polegała na wysłaniu kartek do jednego z przedszkoli w każdym województwie. W wysyłce bardzo pomogli rodzice, a niekiedy i dziadkowie którzy wraz z dziećmi udali się do skrzynki pocztowej by wysłać kartki  z naszymi pięknymi Górami Świętokrzyskimi. Wysyłka kartek dostarczyła wiele radości dzieciom, ale i wiele radości dostarczało oczekiwanie na kartki z innych województw.

Dziękujemy przedszkolakom z całej Polski za przesłane do nas kartki.

Serdeczne podziękowania także dla rodziców i dziadków za pomoc w realizacji „Pocztówkowego Przedszkola”.