Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie,
znajdą radę na każde zmartwienie –
to nasze kochane babcie i dziadkowie...
21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku,
w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie
 oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy.

23 stycznia w Świetlicy Gminnej zorganizowana została uroczystość, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie z wszystkich grup. Dzieci przygotowały dla nich pod okiem nauczycielek montaż słowno- muzyczny oraz piękne układy taneczne. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości przedszkolaki z każdej z grup wręczyły przygotowane przez siebie miłe upominki - laurki oraz własnoręcznie wykonane krawaty.

Życzenia Dziadkom i Babciom złożyli także zaproszeni goście – dyrektor ZSP w Baćkowicach pan Zbigniew Majecki, wicedyrektor ZSP w Baćkowicach pani Alicja Czekaj, Wójt Gminy Baćkowice pan Marian Partyka, Przewodniczący Rady Gminy Baćkowice pan Krzysztof Grzyb oraz proboszcz parafii Baćkowice ks. Jerzy Kubik.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.