Przyszła wiosna

Powitanie wiosny dla każdego przedszkolaka  to wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już sam przygotowania. Dzieci wykonały wiosenne kwiaty oraz założyły w sali zielony kącik przyrody. Z maleńkich ziarenek rzeżuchy wyrosły piękne, zdrowe roślinki. Dumnie pyszniąca się cebula wypuściła zielone, smaczne bączki. Uroku naszemu kącikowi dodawał fioletowy hiacynt. Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach i  z pięknymi wiosennymi kwiatami, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku.

Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, żeby wspólnie powitać wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce.  Następnie głośnym graniem na grzechotkach i skandowaniem przedszkolaki ze wszystkich grup wyruszyły barwnym pochodem na spacer po budynku przedszkola i szkoły  wręczając wiosenne kwiaty. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Niezwykle pyszną atrakcją dla dzieci był przygotowany przez grupę rodziców WIOSENNY TORT.

BARDZO DZIĘKUJEMY !!!!!