Kubuś

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole przystąpiło do X edycji Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Po realizacji treści programowych nasze przedszkole uzyska certyfikat potwierdzający udział w tym projekcie.
Do programu przystąpiły wszystkie grupy z naszego przedszkola: gr. III - 24 dzieci, gr. II – 25 dzieci., gr. I – 21 dzieci.

Łącznie w programie uczestniczy 70 przedszkolaków
Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. zakładanie zielonych kącików w sali, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, Dnia Ziemi, segregacji śmieci w przedszkolu, konkursów plastycznych oraz wiele innych ekologicznych działań.

Nasi wychowankowie bardzo chętnie biorą udział w zbiórce nakrętek oraz zużytych baterii.
Podczas realizacji zadań przedszkolaki uczą się również doceniać rolę warzyw i owoców w codziennej diecie oraz poznają środowisko, z których je czerpiemy. W Przedszkolu realizujemy tematykę związaną z ochroną środowiska naturalnego, dzieci  zdobywają wiedzę  ,, Co nam jest niezbędne do zdrowego stylu życia”.
Każdy przedszkolak otrzymał książeczkę o tematyce ekologicznej, która urozmaici prowadzenie zajęć ekologicznych.