Wizyta w bibliotece

Wprowadzanie dzieci  w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Dlatego też  2 lutego 2018 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Gminną  Bibliotekę   Publiczną w Baćkowicach.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z tym magicznym miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej  w  bibliotece  ze  swoimi rodzicami,  ale  dla zdecydowanej większości była to  pierwsza  wizyta  wśród  tylu   książek. Tematem  spotkania było  zapoznanie  maluchów z biblioteką oraz pracą bibliotekarki. Przedszkolaki zwiedziły placówkę i z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.  Wszystkim  spodobały  się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które chętnie oglądały i komentowały. Pani  bibliotekarka  Ewa  Wosik  w  bardzo  przystępny sposób opowiedziała  o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy o nie dbać. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Nauczycielki grup wypożyczyły kilka książeczek, aby  je czytać  w przedszkolu. W podziękowaniu za wprowadzenie w świat książek przedszkolaki  wręczyły  pani bibliotekarce  upominek.
Każdy  przedszkolak  wyszedł  z  biblioteki  z  uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że niedługo tu wróci,  aby zapisać się i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

BARDZO  DZIĘKUJEMY  PANI  EWIE  ZA   MIŁE  I   POUCZAJĄCE  SPOTKANIE.

DO ZOBACZENIA !!!!