Święto Górnika

Dnia 04.12.2017 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu górników, z okazji Barbórki.

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dziewczynki w kolorowych wiankach, a chłopcy w górniczych czapkach z wielką radością przywitali zaproszonych gości. Górnicy obejrzeli krótki montaż słowno-muzyczny w wykonaniu przedszkolaków.  Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest kamień oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnicy przybyli do nas w odświętnych strojach, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Dzieci miały możliwość przymierzyć górnicze czapki, stroje górnika co tym samym cieszyło się największym zainteresowaniem. Przedszkolaki na koniec ciekawego i miłego spotkania złożyły życzenia oraz wręczyły pamiątkowe laurki, kwiaty słoneczników, pamiątkową bombkę przygotowaną przez rodziców.Spotkanie zakończyło się prezentacją multimedialną i pamiątkowym zdjęciem.

Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas!