11 LISTOPADA

POLSKA – „ Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna.
                   Językiem mym- piękna polszczyzna.
                   Polska ziemia wzdłuż i wszerz najcenniejsza dla mnie jest.
                   Zawsze będę mieszkać tutaj”.
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.
Dlatego też 10 listopada 2017 r w naszej szkole przygotowano program artystyczny, gdzie na zaproszenie starszych kolegów i koleżanek najstarsze przedszkolaki również mogły przyczynić się do uświetnienia tej uroczystości. Dzieci ubrane w piękne biało – czerwone stroje, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.
Udział przedszkolaków w tak ważnym wydarzeniu pozwala dzieciom zrozumieć doniosłość świąt państwowych i wydarzeń z nimi związanych, pogłębia wiedzę na temat własnej ojczyzny, jej historii, rozbudza przynależność narodową, a także uczy zachowania właściwej postawy podczas śpiewania hymnu narodowego.