Poznajemy pracę strażaka

25 kwietnia przedszkolaki z Baćkowic uczestniczyły w wycieczce do Ochotniczej Straży Pożarnej w Baćkowicach.

Spotkaliśmy się tam z naczelnikiem jednostki w Baćkowicach młodszym aspirantem Marcinem Kotasiem.
Pan Marcin pokazał nam wyposażenie straży, obsługę narzędzi ratujących życie, wygląd i skład sprzętu, jaki obsługuje strażak podczas służby.
Dużą radość przedszkolakom sprawiło przymierzanie hełmu strażackiego, a szczególnie zajęcia miejsca w wozie strażackim i poczucia się jak „Strażak Sam” – jedna z ulubionych postaci bajek dla dzieci.
Wielką atrakcją był także pokaz instalowania „drogi szybkiego natarcia” – czyli potocznie zwanego „węża strażackiego”. Pan Marcin zademonstrował działanie węża, chętne dzieci mogły go obsługiwać.

To była kolejna bardzo cenna lekcja dla naszych dzieci.
Panu młodszemu aspirantowi serdecznie dziękujemy za cenną lekcje.