W Pacanowie

„W Pacanowie kozy kują
więc Koziołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa.”

Na szczęście przedszkolaki nie musiały się błąkać po całym świecie, wystarczyło pożegnać rodziców i zając wygodne miejsce w autokarze.

13 maja 2017 r. już o godzinie 7: 00 dzieci z grupy II i III spotkały się na przedszkolnym parkingu, by wyruszyć w „Bajkowy Świat”, który znajduje się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

Jest to kraina pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń, a oprowadzały nas po nim „Czerwony Kapturek, Pipi Langstrumpf (Pipi Pończoszanka), Królewna Śnieżka i Dzwoneczek.
Wiele wspaniałych atrakcji dostarczyło dzieciom niezwykłych przeżyć. Oglądana wystawa uczy przez zabawę, poznanie baśniowych fabuł oraz umacnia wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.
Dla większości dzieci był to ich pierwszy wyjazd autobusem na wycieczkę, a każdy maluch świetnie poradził sobie bez rodziców.

W pamięci dzieci na pewno na długo zostaną wspomnienia z przebytej wycieczki, szczególnie podróż pociągiem, pobyt w baśniowym ogrodzie oraz spotkanie z „Koziołkiem Matołkiem”.