Wiosna w przedszkolu

ożywia świat.
Świeżym powiewem
słońca iskrzeniem.
Obudź się ziemio - pora już wstać.”

aut.  Ola Kopacz „Wiosna wiosenka”.

21 marca w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo tajemniczo – tuż po śniadaniu do naszych drzwi ktoś zapukał zostawiając list pod salami. Po przeczytaniu wiadomości, wszystko było jasne – to Pani Wiosna chciała się spotkać z naszymi przedszkolakami. Zanim doszło do spotkania czekały na nas zadania do wykonania. Na początek wyruszając z przedszkolnego korytarza w barwnym korowodzie, wszyscy dumnie szli z kwiatami, które już od kilku dni były przygotowywane na tą okazję. Dzieci szukały dalszych wskazówek od „tajemniczej pani”, nie zapominając wcześniej obdarować kwiatami wicedyrektor Alicję Czekaj, a także innych pracowników Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach.

Tuż przed spotkaniem wszyscy zostali zaproszeni do sali gr. 6-latków, aby wspólnie obejrzeć film ze zwiastunami wiosny oraz dowiedzieć się jak to dawniej z Marzannami bywało. Przedszkolaki na koniec udały się na przedszkolny korytarz, gdzie pięknie wyrecytowały rymowankę, w celu przywołania Pani Wiosny. Nagle ku zaskoczeniu wszystkich pojawiła się kolorowa Pani w kwiecistej sukience. Dzieci zaprezentowały piękne piosenki oraz wiersze. Nie obyło się bez wspólnych tańców i śpiewów. Każdy miał szanse przypomnieć sobie kwiaty oraz ptaki zwiastujące wiosnę. A także odpowiedzieć na zagadki, które przygotował nasz gość.

Niestety wszystko się kiedyś kończy, również i nasze spotkanie. Jednak, żeby dzieci pamiętały je - Pani Wiosna, zostawiła dla nich krokusiki do ozdobienia. Każda grupa swoją prace wykonała w inny wyjątkowy sposób.

Pani Wiosna w sercu każdego zasiała radość, na kolejne dni.