Bezpieczny internet

Kolejny raz w grupie dzieci 3-4 letnich pojawił się Miś Bruno, tym razem towarzyszył nam podczas Dnia Bezpiecznego Internetu, który odbył się w naszym przedszkolu 16 lutego. Koordynatorem akcji była pani Aneta Konefał oraz Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Dzień ten jest obchodzony od 2004r z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ma on na celu zainicjowanie rozmów na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz promowania działań na rzecz pozytywnego wykorzystania zasobów internetu przez dzieci i młodzież. Często już nasze najmłodsze dzieci świetnie radzą sobie w tym wirtualnym świecie, dlatego podjęty został ten temat w naszej grupie, bo ważne jest także ukazanie zagrożeń, które mogą spotkać nas w „sieci”.

Dzieci miały możliwość wspólnie znaleźć odpowiedz na pytania: czym jest internet, sieć, w jaki sposób możemy wykorzystywać internet.
Przedszkolaki poznały także urządzenia elektryczne, dzięki którym możemy połączyć się z siecią internetu. By zobrazować dokładniej, to tajemnicze połączenie łączące wszystkich ludzi na całym świecie, utworzyliśmy za pomocą kłębka włóczki własną sieć do kontaktu z koleżankami i kolegami.

Obejrzeliśmy również film animowany „Owce w sieci” o tytule „Tajemniczy przyjaciel”, dzięki któremu dzieci poznały internet również od tej niebezpiecznej strony. Stworzony został kodeks bezpiecznego internetu, który na pewno dzieci będą przestrzegać. Na koniec zajęć dzieci otrzymały ordery upamiętniające ten dzień.

To był kolejny interesujący dzień w naszej grupie, który na długi czas pozostanie w pamięci naszych dzieci.