Dzień pomarańczowy

W ramach realizacji programu ,,Żyj z przyroda w zgodzie” po raz kolejny w naszym placówce zorganizowano ,,Pomarańczowy Dzień”, którego celem jest rozwijanie aktywności dzieci, wyobraźni, ale przede wszystkim propagowanie zdrowego sposobu odżywiania się. W tym dniu uroczyście obchodziliśmy URODZINY MARCHEWKI.
Od samego rana do przedszkola wchodziły dzieci w pomarańczowych strojach, niosąc ze sobą zdrowe, pomarańczowe warzywa i owoce. „Wielka marchewka” witała ich już od progu. Były ogrrrooomne, pękate dynie, dorodne marchewki i owoce egzotyczne w kolorze pomarańczowym.
W każdej grupie odbywały się  zabawy i tańce. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego robienia surówki, soku oraz musu, gdzie główna rolę odgrywała marchewka. To były naprawdę ,,Bomby witaminowe”. Dopełnieniem  dnia był pyszny deser czyli galaretka pomarańczowa z mandarynkami i bitą śmietanką przygotowany przez panią Monikę oraz pyszne, pachnące ciasto dyniowe, które upiekła dla nas mama Laury pani Ania Staniek. Tak fantastyczny  dzień pomogli  nam zorganizować jak zwykle niezawodni Rodzice.

BARDZO DZIĘKUJEMY!!!