Bal andrzejkowy

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 24 listopada. Był to dzień pełen magii, przepowiedni i zabawy. Cały czas towarzyszyła nam miła atmosfera, a dzieci poznały tradycje i obrzędy, które istnieją w naszym kraju już od setek lat.

Andrzejki stały się w tym roku pretekstem do wspaniałego, bajkowego balu. Przedszkolaki- oczywiście  z pomocą swoich rodziców przygotowały cudowne i pomysłowe stroje, inspirowane ich ulubionymi, bajkowymi postaciami. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, pszczółek, elfów, motyli, piratów, policjantów,  Myszki Miki czy bardziej współczesnych Batmana , Spider-mana oraz Elzy i Anny i wiele innych bajkowych postaci.

Atmosfera od samego rana była gorąca. Podekscytowane dzieci nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Wróżby i  tańce  były wielką atrakcją. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość (np.: jaki zawód ich czeka, imię ukochanej/ukochanego) i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Wiele radości sprawiły im także tańce z balonami, wspólny śpiew i zabawy przy znanych przebojach.
Rodzice jak zwykle przygotowali pyszny poczęstunek.
Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię.
Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie...