Witamy Jesień

Przygotowania do powitania Pani Jesieni trwały już kilka dni.
Dzieci przynosiły do przedszkola różne oznaki, świadczące o zbliżającej się jesieni, które umieszczały  w kącikach przyrody. Kosze zapełniły się owocami, warzywami oraz innymi ,, darami”  znalezionymi w parku czy w lesie. Starszaki oraz nauczycielki poszczególnych grup z wielkim zaangażowaniem wycinały kolorowe liście, grzyby, kiście jarzębiny, by udekorować przedszkole. Dzieci młodsze uczyły się wierszyków i piosenek, żeby jak najpiękniej przywitać Panią Jesień.
By uczcić ten wyjątkowy dzień, zaprosiliśmy naszych kolegów z Wszachowa, którzy razem z nami czekali niecierpliwie na wyjątkowego gościa.
Aż wreszcie przyszła-  piękna, „Pani kolorowa, żółta i pomarańczowa mająca ze sobą różne Jesieni oznaki”. Ach, cóż to był za dzień!
Wraz z Panią Jesienią dzieci bawiły się przy jesiennych piosenkach, brały udział w wielu wesołych zabawach i konkursach.  Przypomniały sobie jakie skarby przynosi  kolorowa Dama  oraz jak zmienia się przyroda o tej porze roku. Z wielką ciekawością naszym zabawom przyglądał się również pan dyrektor Zbigniew Majecki wraz z panią wicedyrektor Alicją Czekaj.
Wspólne tańce i  śpiewy z Panią Jesienią przyniosły wszystkim wiele radości. Podczas zajęć plastycznych dzieci  3-4 letnie wykonały pomysłowe prace o tematyce jesiennej, które wzbogaciły przedszkolną galerię. Na koniec dzieci zjadły, pyszne Owocowe Szaszłyki. Celem spotkania było wzbogacenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Dzięki tej wesołej uroczystości, każdy - nawet najmłodszy przedszkolak z pewnością zapamiętał, że zagościła u nas na dobre jesień.
Kontynuacją tego wyjątkowego dnia  będzie ogłoszony przez Panią Jesień POMARAŃCZOWY DZIEŃ z planu.

DZIĘKUJEMY   RODZICOM  ZA  POMOC  W   ZORGANIZOWANIU UROCZYSTOŚCI